nyheder

Jarl fra Glyngøre solgt

Jarl er bror til Elva og Bjørk, som vi har solgt tidligere i år.

Læs mere

Ludvik fra Liselund solgt

Så er Ludvik afhentet

Læs mere

Alfadis til kåring.

Så kom Alfadis til kåring

Læs mere
Resultater fra Udtagelsen 4.5



 

V5 Firgang - Udtagelsesrunde

Resultatliste

Kvalifikation: Extra

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTER/HEST                                                                                                                                    TOT

                                      DOMMER         A                 B                C                D                E                       SUB                              

 

A-finale

 

01      045        Rikke Hasager

                        Rödull fra hinbjerghus [-]                                                                          5,40

                                      UDTA              5,9 (1)         5,1 (4)        5,3 (1)         5,4 (1)         5,5 (1)              

02      007        Caroline Urth Jensen

                        Gassi fra Skovgaarden [-]                                                                          5,07

                                      UDTA              4,9 (4)         5,3 (3)        4,9 (2)         5,4 (1)         5,0 (2)              

03      006        Johanne Jensen

                        Sunna fra Skovgaarden [-]                                                                         4,87

                                      UDTA              5,5 (2)         4,8 (5)        4,9 (2)         4,9 (5)         3,8 (11)            

03      034        Mathilde Hangaard Thomsen

                        Reykur fra Toosholm [-]                                                                             4,87

                                      UDTA              4,9 (4)         5,4 (2)        4,4 (9)         5,3 (3)         4,4 (5)              

05      036        Seline Rasmussen

                        Menja fra Stutteri Sonne [-]                                                                       4,83

                                      UDTA              4,9 (4)         5,5 (1)        4,6 (4)         4,8 (6)         4,8 (3)              

                                                                                                                                                                                                         

 

06      004        Maren Odgaard Jeppesen

                        Rökkva Fra Tyskebakken [-]                                                                      4,47

                                      UDTA              5,0 (3)         4,0 (11)       4,5 (7)         4,5 (8)         4,4 (5)              

07      047        Christina østergaard Hansen

                        Stina Fra Limfjorden [-]                                                                              4,43

                                      UDTA              4,4 (9)         4,8 (5)        4,6 (4)         4,3 (10)       4,3 (7)              

08      017        Helle Marie Damsgaard

                        Baldur fra Branddamsvej [-]                                                                      4,37

                                      UDTA              3,6 (13)       4,1 (10)       4,5 (7)         4,6 (7)         4,5 (4)              

08      033        Lisa Lambertsen

                        Rödull fra hinbjerghus [-]                                                                          4,37

                                      UDTA              4,4 (9)         3,5 (15)       4,6 (4)         5,0 (4)         4,1 (8)              

10      009        Cecilie Roslev

                        Ögn [-]                                                                                                          4,17

                                      UDTA              4,1 (11)       4,3 (7)        4,3 (11)       4,1 (11)       4,1 (8)              

 

11      022        cille Nielsen

                        Litla-bjørk fra langtved [-]                                                                          4,07

                                      UDTA              4,5 (8)         4,3 (7)        4,3 (11)       3,6 (14)       3,3 (14)            

11      029        Nikoline Schack Nielsen

                        Vigdis fra Gammelsogn [-]                                                                         4,07

                                      UDTA              4,6 (7)         4,3 (7)        3,9 (15)       4,0 (12)       3,6 (12)            

11      032        Nickie Nilsson

                        Blakkur fra Skarholt [-]                                                                               4,07

                                      UDTA              4,1 (11)       3,6 (13)       4,4 (9)         4,0 (12)       4,1 (8)              

14      035        thea bang uttrup

                        Calle Kraftur fra Maag [-]                                                                           3,90

                                      UDTA              3,6 (13)       3,8 (12)       4,3 (11)       4,5 (8)         3,3 (14)            

15      018        Robert Madsen

                        Svartur fra Nordthy Islændercenter [-]                                                    3,57

                                      UDTA              3,5 (15)       3,6 (13)       4,0 (14)       3,6 (14)       3,5 (13)            

 

16      010        Helene Yde Brusgaard

                        Tisil fra                  2.97[-]