nyheder

Jarl fra Glyngøre solgt

Jarl er bror til Elva og Bjørk, som vi har solgt tidligere i år.

Læs mere

Ludvik fra Liselund solgt

Så er Ludvik afhentet

Læs mere

Alfadis til kåring.

Så kom Alfadis til kåring

Læs mere
Resultater fra Udtagelsen T.8



T8 Tölt - Udtagelsesrunde

 

01      036        Seline Rasmussen

                        Menja fra Stutteri Sonne [-]                                                                       4,70

                  UDTA              4,3 (2)         4,5 (1)        4,8 (1)         4,8 (2)         5,3 (1)

02      017        Helle Marie Damsgaard

                        Baldur fra Branddamsvej [-]                                                                      4,43

               UDTA              4,5 (1)         3,5 (5)        4,8 (1)         4,0 (5)         4,8 (2    

03      004        Maren Odgaard Jeppesen

                        Rökkva Fra Tyskebakken [-]                                                                      4,13

       UDTA              4,3 (2)         3,0 (8)        3,8 (8)         5,8 (1)         4,3 (3            

04      047        Christina østergaard Hansen

                        Stina Fra Limfjorden [-]                                                                              4,10

                UDTA              4,0 (4)         4,3 (2)        4,0 (5)         2,8 (11)       4,3 (3    

05      009        Cecilie Roslev

                        Døkkvi                                              3,93

    UDTA              3,5 (10)       3,5 (5)        4,3 (4)         4,8 (2)         4,0 (6)              

05      045        Rikke Hasager

                        Rödull fra hinbjerghus [-]                                                                          3,93

                    UDTA              3,8 (7)         3,0 (8)        4,0 (5)         4,0 (5)         4,0   

                                                                                                                             

 

07      032        Nickie Nilsson

                        Blakkur fra Skarholt [-]                                                                               3,77

                      UDTA              4,0 (4)         2,5 (16)       3,5 (10)       3,8 (7)         4,3 

08      010        Helene Yde Brusgaard

                        Tisil fra [-]                                                                                 3,63

                     UDTA              3,8 (7)         2,3 (17)       3,8 (8)         4,3 (4)         3,3 (

09      007        Caroline Urth Jensen

                        Gassi fra Skovgaarden [-]                                                                          3,20

                UDTA              3,8 (7)         4,0 (3)        3,0 (13)       2,8 (11)       2,5   

09      022        cille Nielsen

                        Litla-bjørk fra langtved [-]                                                                          3,20

               UDTA              3,5 (10)       3,3 (7)        4,5 (3)         1,5 (17)       2,8 (12)  

11      006        Johanne Jensen

                        Sunna fra Skovgaarden [-]                                                                         3,17

          UDTA              4,0 (4)         4,0 (3)        2,5 (15)       2,0 (15)       3,0 (11)        

12      021        Emilie Vittrup Andersen

                        Biskup fra Hrafntoftum 2 [-]                                                                      3,10

                    UDTA              1,5 (17)       3,0 (8)        3,5 (10)       2,8 (11)       3,8    

13      016        Søren Lykke Bak

                        Abba fra Norsminde [-]                                                                              3,03

               UDTA              2,8 (14)       2,8 (12)       3,0 (13)       3,3 (8)         4,0 (    

14      042        Heidi Oddershede

                        Djarfur fra Søgård [-]                                                                                  2,97

          UDTA              3,3 (13)       2,8 (12)       3,3 (12)       2,8 (11)       2,5           

15      034        Mathilde Hangaard Thomsen

                        Reykur fra Toosholm [-]                                                                             2,93

            UDTA              2,8 (14)       3,0 (8)        4,0 (5)         3,0 (9)         2,5 (14      

16      018        Robert Madsen

                        Svartur fra Nordthy Islændercenter [-]                                                    2,87                 UDTA              3,5 (10)       2,8 (12)       2,3 (17)       3,0 (9)         2,8 (12)            

17      035        thea bang uttrup

                        Calle Kraftur fra Maag [-]                                                                           1,77

            UDTA              1,0 (18)       2,8 (12)       1,5 (18)       2,0 (15)       1,8 (17)     

18      033        Lisa Lambertsen

                        Rödull fra hinbjerghus [-]                                                                          1,20

     UDTA              1,8 (16)       0,8 (18)       2,5 (15)       0,0 (18)       1,0 (18)