nyheder

Jarl fra Glyngøre solgt

Jarl er bror til Elva og Bjørk, som vi har solgt tidligere i år.

Læs mere

Ludvik fra Liselund solgt

Så er Ludvik afhentet

Læs mere

Alfadis til kåring.

Så kom Alfadis til kåring

Læs mere
Resultater fra Udtagelsen T.5



T5 Tölt - Udtagelsesrunde

Resultatliste

Kvalifikation: Extra

 

A-finale

 

01      040        Katrine Bruun Nielsen

                        Alrun fra Djupadal [-]                                                                                  5,03

                                      UDTA              5,8 (1)         5,3 (2)        4,8 (1)         5,0 (1)         4,5 (1)              

02      002        lotte Aastradsen

                        Fengur fra Legind [-]                                                                                  4,37

                                      UDTA              4,0 (3)         5,5 (1)        4,8 (1)         4,0 (3)         4,3 (2)              

03      050        Sofie Sørensen

                        Fridmar fra Dalur [-]                                                                                    4,00

                                      UDTA              4,0 (3)         4,0 (3)        4,0 (5)         4,0 (3)         3,0 (7)              

04      029        Nikoline Schack Nielsen

                        Vigdis fra Gammelsogn [-]                                                                         3,87

                                      UDTA              3,8 (5)         4,0 (3)        4,0 (5)         3,8 (5)         3,5 (6)              

05      027        katrine kornum

                        Perla fra Toosholm [-]                                                                                3,77

                                      UDTA              3,3 (7)         3,8 (5)        4,0 (5)         3,5 (7)         4,3 (2)              

                                                                                                      

 

06      030        Kirsten Mathiasen

                        Soldan fra Lærkegaarden [-]                                                                     3,67

                                      UDTA              3,5 (6)         3,0 (9)        3,5 (8)         4,5 (2)         4,0 (4)              

07      054        Laura Sørensen Rytter)

                        Sleipnir fra Legind [-]                                                                                 3,63

                                      UDTA              2,5 (9)         3,3 (8)        4,3 (4)         3,8 (5)         3,8 (5)              

08      003        Sabrina Andersen

                        Skjona fra Toosholm [-]                                                                             3,27

                                      UDTA              4,5 (2)         3,8 (5)        3,0 (9)         1,5 (9)         3,0 (7)              

09      014        Kristina Larsen

                        Baldur fra Skovgaarden [-]                                                                        3,20

                                      UDTA              3,3 (7)         3,8 (5)        4,5 (3)         2,0 (8)         2,5 (9)